Pouze text - only text Econnect ZpravodajstvÝ InformaŔnÝ servis pro NNO
- Kalendß° akcÝ; Prßce v NNO; Katalog odkaz¨; TÚmata TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu ZpravodajstvÝ
pro registrovanÚ u×ivatele pro novinß°e pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
ZpravodajstvÝ ze VŐECH oblastÝ ÄivotnÝ prost°edÝ Lidskß prßva SocißlnÝ oblast Gender RegionßlnÝ rozvoj Kultura ObŔanskř sektor Internet
- -
ZpravodajstvÝ - vÜe
zpravodajstvi.ecn.cz > NNO a vysokß politika > Anketa - osobnosti
-
-
zprßvy
Komentß°e
TiskovÚ zprßvy

Anketa - odpovýdi osobnostÝ

1.Maj├ş se z├ístupci ob─Źansk├Żch iniciativ zapojovat do ─Źinnosti politick├Żch stran? Pokud ano, do jak├ę m├şry a jakou formou?
2.Pova┼żujete propojov├ín├ş t─Ťchto dvou oblast├ş na celost├ítn├ş ├║rovni za prosp─Ť┼ín├ę / ne┼ż├ídouc├ş a pro─Ź?
3.Jak hodnot├şte Tmavozelenou v├Żzvu, resp. pokus skupiny ob─Źansk├Żch aktivist┼» z├şskat podstatn├Ż vliv ve Stran─Ť zelen├Żch.
27. 1. 2003 - Daniel Vondrou┼í  (st├ítn├ş ├║┼Öedn├şk)
1. Ano, ale nikoliv v roli z├ístupc┼» ob─Źansk├Żch iniciativ ─Źi "jen" ekologick├Żch iniciativ. Z├şsk├ín├ş mand├ítu pro takov├ę zastupov├ín├ş je komplikovan├ę, v praxi t├ęm─Ť┼Ö vylou─Źen├ę.
Vstup ob─Źansk├Żch aktivist┼» do politiky je naopak v─Ťc p┼Öirozen├í a obvykle i ve┼Öejn─Ť prosp─Ť┼ín├í. Kdo se rozhodne k t├ęto ─Źinnosti, m─Ťl by ji pak vykon├ívat v pln├ęm nasazen├ş.

2. V p┼Ö├şpad─Ť ob─Źansk├Żch iniciativ usiluj├şc├şch o politick├ę zm─Ťny je propojov├ín├ş s politikou - ve smyslu vz├íjemn├ę podpory takov├ę konkr├ętn├ş iniciativy s politickou stranou - ne┼ż├ídouc├ş. V├Żhodn├ę je pouze pro politickou stranu (jinak by nesouhlasila), n─Ťkdy snad i pro "propojen├ęho" aktivistu. "Posti┼żen├í" ob─Źansk├í iniciativa ale m┼»─że o─Źek├ívat negativn├ş dopad v podob─Ť odlivu d┼»v─Ťry t├ę ve┼Öejnosti, kter├í ji v ├║sil├ş o politick├ę zm─Ťny dosud podporovala. P┼Ö├şpadn├Ż praktick├Ż efekt takov├ęho propojen├ş nap┼Ö. v podob─Ť "zlep┼íen├ş ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş" je p┼Öinejmen┼í├şm velmi sporn├Ż.

3. Zve┼Öejn─Ťn├ę p┼Ö├şsp─Ťvky uk├ízaly, ┼że t├ęm─Ť┼Ö v┼íichni odpov├şdaj├ş s v─Ťdom├şm, ┼że u v┼íech t┼Öech ot├ízek jde o prost┼Öedky, nikoliv o c├şl. Z tohoto pohledu pova┼żuji Tmavozelenou v├Żzvu za legitimn├ş - a v dan├ę situaci velmi spr├ívn├Ż - postup, jak s otev┼Öen├Żm hled├şm (v├Żzva je ve┼Öejn─Ť p┼Ö├şstupn├í) usilovat o zm─Ťnu pom─Ťr┼» uvnit┼Ö politick├ę strany. Jak├Ż to rozd├şl oproti z├íkulisn├şm intrik├ím v n─Ťkter├Żch jin├Żch stran├ích. Legitimn├ş - by┼ą pon─Ťkud zvl├í┼ítn├ş - je dokonce i v├Żzva ob─Źansk├Żm aktivist┼»m k alespo┼ł pasivn├şmu ─Źlenstv├ş v dan├ę politick├ę stran─Ť. Pr├ív─Ť ob─Źan┼ít├ş aktivist├ę ov┼íem jist─Ť dok├í┼ż├ş sami zv├í┼żit, jak osobn─Ť zareaguj├ş na v├Żzvu k p┼Öechodu do pasivity v barv├ích politick├ę strany. S├ím jsem p┼Öesv─Ťd─Źen, ┼że p┼Öinejmen┼í├şm p┼»soben├ş ve veden├ş politick├ę strany a ve┼Öejn├ę vystupov├ín├ş jm├ęnem ekologick├ę organizace se v jedn├ę osob─Ť slu─Źovat nemaj├ş. Pokud bude stejn├Ż n├ízor sd├şlet v─Ťt┼íina p┼Ö├şznivc┼» dan├ę ob─Źansk├ę iniciativy, budou si jej├ş aktivist├ę vstoupiv┼í├ş do politick├Żch stran, muset vybrat mezi dv─Ťma pasivitami.

Daniel_Vondrous@env.cz

DISKUSE - KOMENT├ü┼śE:
29. 1. 2003Iva Malá
   S otev┼Öen├Żm hled├şm?
-
NNO a vysokß politika
┌vodnÝ strana
Komentß°e a ˙vahy
Anketa - odpovýdi osobnostÝ
SouvisejÝcÝ Ŕlßnky z Ekolistu
Z˙Ŕastnýte se ankety
Anketa
Jakub Ka┼ípar 
Daniel Vondrou┼í 
Petr ┼át─Ťp├ínek 
Marian P├ílen├şk 
Bohuslav Bla┼żek 
Ivan Dejmal 
Zuzana Drhov├í 
   
P°eŔtýte si odpovýdi naÜich Ŕtenß°¨

Z˙Ŕastnýte se ankety i vy a odpovýzte na 3 otßzky.
Komentß°e a ˙vahy
Pavel ─îern├Ż - Ekologick├Ż pr├ívn├ş servis:
Vztah NNO ke st├ítn├ş a politick├ę moci  
Petr Anderle - Ob─Źansk├ę noviny:
Strany a neziskov├Ż sektor  
Filip Fuchs:
Vzpoura na lodi Bounty 
Vojt─Ťch Koteck├Ż:
Mnoho povyku pro nic? 
   
Martin Ander
Miroslav Patrik
Jan Beránek vs. Martin Prokop
Pavel Pe─Ź├şnka
Pavel Franc
Daniel Vondrouš
Karel Jech
Du┼ían Lu┼żn├Ż
Jakub Pato─Źka
- -
- EconnectsnadnÚ spojenÝ mezi lidmi, kte°Ý mýnÝ svýt
Kontakty Mapa serveru
-
-