Pouze text - only text Econnect ZpravodajstvÝ InformaŔnÝ servis pro NNO
- Kalendß° akcÝ; Prßce v NNO; Katalog odkaz¨; TÚmata TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu ZpravodajstvÝ
pro registrovanÚ u×ivatele pro novinß°e pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
ZpravodajstvÝ ze VŐECH oblastÝ ÄivotnÝ prost°edÝ Lidskß prßva SocißlnÝ oblast Gender RegionßlnÝ rozvoj Kultura ObŔanskř sektor Internet
- -
ZpravodajstvÝ - vÜe
zpravodajstvi.ecn.cz > NNO a vysokß politika > Komentß°e a ˙vahy
-
-
zprßvy
Komentß°e
TiskovÚ zprßvy

Komentáře a úvahy

Najdete zde del┼í├ş ├║vahy a p┼Ö├şsp─Ťvky vztahuj├şc├ş se jak k d─Ťn├ş ve Stran─Ť zelen├Żch, tak k t├ęmatu NNO a vysok├í politika obecn─Ť. Prvn├şm impulsem se stal ─Źl├ínek Pavla France z┬áEkologick├ęho pr├ívn├şho servisu ÔÇô ÔÇ×O ┼íkodlivosti zelen├ę ekologick├ę politikyÔÇť. Na tento text reagoval Karel Jech a Du┼ían Lu┼żn├Ż, koment├í┼Öe Jakuba Pato─Źky a Daniela Vondrou┼íe jsou samostatn├Żmi p┼Ö├şsp─Ťvky.

Uv├şt├íme tak├ę Va┼íe ├║vahy a koment├í┼Öe del┼í├şho rozsahu. V p┼Ö├şpad─Ť z├íjmu kontaktujte spr├ívce webu.

Vztah NNO ke st├ítn├ş a politick├ę moci
Pavel ─îern├Ż - Ekologick├Ż pr├ívn├ş servis
8. 10. 2003 - Podrobn─Ť zpracovan├Ż pohled Ekologick├ęho pr├ívn├şho servisu na problematiku propojov├ín├ş a vztahu NNO a politiky. Materi├íl zpracovan├Ż pro Valnou hromadu Zelen├ęho kruhu v ┼Ö├şjnu 2003.
Strany a neziskov├Ż sektor
Petr Anderle - Ob─Źansk├ę noviny
6. 5. 2003 - Ondyno jsem si v list├írn─Ť posledn├şho b┼Öeznov├ęho ─Ź├şsla Reflexu s pot─Ť┼íen├şm p┼Öe─Źetl na konci dopisu jednoho ─Źten├í┼Öe tuto v─Ťtu: ÔÇ×Slu┼ín├í spole─Źnost si nevl├ídn├ş organizace p─ŤstujeÔÇŽÔÇť Podepsala by se pod tento n├ízor v─Ťt┼íina ob─Źan┼»? P┼Öevl├íd├í toto m├şn─Ťn├ş nap┼Ö├şklad i v politick├Żch stran├ích, kter├ę tak├ę ur─Źuj├ş m├şru slu┼ínosti t├ęto spole─Źnosti?
Mnoho povyku pro nic?
Vojt─Ťch Koteck├Ż
10. 2. 2003 - Je diskuse o politick├ę anga┼żovanosti ─Źlen┼» ob─Źansk├Żch sdru┼żen├ş jen akademick├í? Nad relevanc├ş spor┼» se zam├Ż┼íl├ş vedouc├ş program┼» Hnut├ş DUHA.
Vzpoura na lodi Bounty
Filip Fuchs
10. 2. 2003 - Tmavozelen├í v├Żzva a s n├ş spojen├í reforma Strany zelen├Żch vyvolala n─Ťkolik odm├ştav├Żch reakc├ş. Jednu z nich ÔÇô z pera aktivisty NESEHNUT├Ź ÔÇô v├ím nyn├ş nab├şz├şme.
Smutn├Ż ─Źernob├şl├Ż sv─Ťt
Martin Ander
10. 2. 2003 - Na koment├í┼Ö Filipa Fuchse o Tmavozelen├ę v├Żzv─Ť reaguje redaktor Sedm├ę generace a ─Źlen z├íkladn├ş organizace Strany zelen├Żch v B├şlovic├şch nad Svitavou.
P┼Öestane ekologick├ę politice n─Ťkdy vl├ídnout slovo margin├íln├ş?
Miroslav Patrik
2. 2. 2003 - V cel├ęm tom mumraji zapadly ─Źty┼Öi podstatn├ę v─Ťci:
o konkr├ętn├ş ─Źinnosti ─Źi n├ízorech Strany zelen├Żch na r┼»zn├ę kauzy se op─Ťt nic moc nev├ş,
n─Ťkte┼Ö├ş dne┼ín├ş v├í┼íniv├ş obh├íjci stranick├ę politiky je┼ít─Ť p┼Öed n─Ťkolika lety sk├ílopevn─Ť tvrdili, ┼że strany nemaj├ş budoucnost a chodit volit je hol├Ż nesmysl,
(...) a co je asi nejhor┼í├ş, v ekologick├ęm hnut├ş se n─Ťjak postupn─Ť vytr├íc├ş snaha spole─Źn─Ť ┼Öe┼íit ┼Öadu ekologick├Żch hrozeb, nebo┼ą kapacita mnoh├Żch schopn├Żch aktivist┼» je v├şce v─Ťnov├ína margin├íln├şm diskus├şm.
M─Ťli by aktivist├ę nevl├ídn├şch organizac├ş vstupovat do politiky?
Jan Beránek vs. Martin Prokop
16. 1. 2003 - Diskuse Jana Ber├ínka a Martina Prokopa. Ps├íno pro rubriku Liter├írn├şch novin ÔÇ×SporÔÇť.
Jan Ber├ínek p┼»sob├ş v Informa─Źn├şm servisu pro energetiku a je ─Źlenem Strany zelen├Żch; Martin Prokop p┼»sob├ş v Ekologick├ęm pr├ívn├şm servisu.
...Pojem ÔÇ×politikaÔÇť si nevykl├ídejme vulg├írn─Ť hospodsky jako synonymum a priori nemor├íln├şho sv─Ťta, kde se pouze z├íludn─Ť bojuje o koryta a o moc ... x ... M├şsto nevl├ídn├şch organizac├ş je jinde, ne┼ż tam, kde se p┼Ö├şmo rozhoduje. S├ím pojem nevl├ídn├ş iniciativa, p┼Öece znamen├í skupinu lid├ş, kter├í ne-vl├ídne...
Reforma Strany zelen├Żch z├íjmy neziskov├ęho sektoru neohroz├ş
Pavel Pe─Ź├şnka
15. 1. 2003 - Vyvolat mimo┼Ö├ídn├Ż sjezd Strany zelen├Żch a chopit se moci ÔÇô pro─Ź se osobnosti ÔÇ×antipartajn─ŤÔÇť zam─Ť┼Öen├Żch zelen├Żch, nejen Br┼łan├ę Milan ┼átefanec z Nesehnut├ş a Pavel Franc z Ekologick├ęho pr├ívn├şho servisu, t├ęto nutn├ę f├íze ÔÇ×zelen├ęÔÇť politiky tolik ob├ívaj├ş? Je zelen├Ż ÔÇ×neziskov├Ż sektorÔÇť n─Ťco svat├ęho, krystalicky ─Źist├ęho, mor├íln─Ť neposkvrn─Ťn├ęho, n─Ťco, co nezn├í fal┼íov├ín├ş ├║─Źetnictv├ş, v├Żrobu fale┼ín├Żch pr┼»kaz┼», j├şzdy na─Źerno, konkuren─Źn├ş souboje o granty, zatajov├ín├ş informac├ş p┼Öed ostatn├şmi organizacemi?
V┼íichni tam nemus├ş
Daniel Vondrouš
2. 1. 2003 - Dal┼í├şm p┼Öisp─Ťvatelem do diskuse o vztahu politick├Żch stran a ekologick├Żch ob─Źansk├Żch iniciativ, o p┼Öechodu ekologick├Żch aktivist┼» do politick├Żch stran a ve┼Öejn├ę spr├ívy je Daniel Vondrou┼í, tajemn├şk ministra ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş, kter├Ż v minulosti aktivn─Ť pracoval v Hnut├ş DUHA.
O škodlivosti jednobarevnosti
Du┼ían Lu┼żn├Ż
17. 12. 2002 - Dal┼í├ş reakc├ş na ─Źl├ínek Pavla France "O ┼íkodlivosti zelen├ę politick├ę politiky" je p┼Ö├şsp─Ťvek Du┼íana Lu┼żn├ęho, novin├í┼Öe, vysoko┼íkolsk├ęho pedagoga a ─Źlena Strany zelen├Żch. P┼Ö├şsp─Ťvek byl naps├ín pro 12. ─Ź├şslo ─Źasopisu Sedm├í generace.
Strana zelen├Żch a ob─Źansk├ę iniciativy: st┼Öet z├íjm┼»?
Jakub Pato─Źka
16. 12. 2002 - Do diskuse o vztahu politick├Żch stran a ekologick├Żch ob─Źansk├Żch iniciativ se zapojil tak├ę ┼í├ęfredaktor Liter├írn├şch novin, jeden ze zakl├ídaj├şc├şch ─Źlen┼» Hnut├ş DUHA a ─Źlen Strany zelen├Żch Jakub Pato─Źka. P┼Ö├şsp─Ťvek byl naps├ín pro 12. ─Ź├şslo ─Źasopisu Sedm├í generace.
O ┼íkodlivosti apolitick├ęho aktivismu
Karel Jech
12. 12. 2002 - Na ─Źl├ínek Pavla France ÔÇ×O ┼íkodlivosti zelen├ę politick├ę politikyÔÇť reaguje ─Źlen a pra┼żsk├Ż volebn├ş l├şdr Strany zelen├Żch, ─Źlen p┼Öedsednictva Spole─Źnosti pro trvale udr┼żiteln├Ż ┼żivot a ┼Öeditel Otev┼Öen├ę spole─Źnosti, o. p. s. Karel Jech.
diskuse [po─Źet p┼Ö├şsp─Ťvk┼»: 1]
O ┼íkodlivosti zelen├ę politick├ę politiky
Pavel Franc
3. 12. 2002 - ─îl├ínek Pavla France z Ekologick├ęho pr├ívn├şho servisu psan├Ż pro ─Źasopis Sedm├í generace je prvn├şm p┼Ö├şsp─Ťvkem do d├íle se rozv├şjej├şc├ş diskuse o vztahu politick├Żch stran a ekologick├Żch ob─Źansk├Żch iniciativ. Toto t├ęma se stalo aktu├íln├ş p┼Öedev┼í├şm v souvislosti s volebn├şm rokem 2002.

-
NNO a vysokß politika
┌vodnÝ strana
Komentß°e a ˙vahy
Anketa - odpovýdi osobnostÝ
SouvisejÝcÝ Ŕlßnky z Ekolistu
Z˙Ŕastnýte se ankety
Komentß°e a ˙vahy
Pavel ─îern├Ż - Ekologick├Ż pr├ívn├ş servis:
Vztah NNO ke st├ítn├ş a politick├ę moci  
Petr Anderle - Ob─Źansk├ę noviny:
Strany a neziskov├Ż sektor  
Filip Fuchs:
Vzpoura na lodi Bounty 
Vojt─Ťch Koteck├Ż:
Mnoho povyku pro nic? 
Martin Ander:
Smutn├Ż ─Źernob├şl├Ż sv─Ťt 
Miroslav Patrik :
P┼Öestane ekologick├ę politice n─Ťkdy vl├ídnout slovo margin├íln├ş? 
Jan Beránek vs. Martin Prokop:
M─Ťli by aktivist├ę nevl├ídn├şch organizac├ş vstupovat do politiky?  
   
Pavel Pe─Ź├şnka
Pavel Franc
Daniel Vondrouš
Karel Jech
Du┼ían Lu┼żn├Ż
Jakub Pato─Źka
Anketa
Jakub Ka┼ípar 
Daniel Vondrou┼í 
Petr ┼át─Ťp├ínek 
Marian P├ílen├şk 
Bohuslav Bla┼żek 
Ivan Dejmal 
Zuzana Drhov├í 
   
P°eŔtýte si odpovýdi naÜich Ŕtenß°¨

Z˙Ŕastnýte se ankety i vy a odpovýzte na 3 otßzky.
- -
- EconnectsnadnÚ spojenÝ mezi lidmi, kte°Ý mýnÝ svýt
Kontakty Mapa serveru
-
-